Zyrtare: Tottenham kryen transferimin e parë, shpenzon 46 milionë euro

18.08.2017 18:36
Zyrtare: Tottenham kryen transferimin e parë, shpenzon 46 milionë euro

Skuadra angleze, Tottenham ka transferuar për 46 milionë euro mbrojtësin e Ajax Amsterdamit, Davinson Sanchez.

Kolumbiani, i cili u dallua me paraqitje te mira tek Ajaxi vitin e kaluar, është bërë blerja e parë e londinezëve gjatë kësaj vere.

Tottenham, më parë gjatë këtij tregu të transferimeve, ka shitur katër futbollistë: Federico Fazion tek Roma, Clinton N’jie tek Marsielle, Kyle Walkers tek Manchester City dhe Nabil Bentaleb tek Schalke 04. /Insajderi.com