Gjilani është i kuq...

30.09.2016 17:04

Zyrtare: Shevchenko zbulon listën e Ukrainës për ndeshjen me Kosovën

30.09.2016 16:34
Zyrtare: Shevchenko zbulon listën e Ukrainës për ndeshjen me Kosovën

Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko ka përcaktuar përbërjen për ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Rusi 2018”, ndaj Kosovës dhe Turqisë.

Në listën e shpallur nga trajneri ukrainas figurojnë edhe emrat e yjeve të skuadrës ukrainase, Andriy Yarmolenko i Dinamo Kiev dhe Yevhen Konoplyanka i Schalke 04.

Lista e plotë e futbollistëve të ftuar të Ukrainës për duelet me Kosovën e Turqinë:

Portierë: Andriy Pyatov (Shakhtar Donetsk), Denys Bojko ( “Malaga”, Spanjë), Alex Shevchenko ( Zorya Luhansk).

Mbrojtësit: Oleksandr Kucher, Yaroslav Rakitskiy, Bohdan Butko, John Ordets (Shakhtar), Yevhen Khacheridi (Dynamo Kyiv), Edward Sobol (Zorya Luhansk) Artem (Darmstadt, Gjermani).

Mesfushorët: Taras Stepanenko, Maxim Malyshev, Viktor Kovalenko (të gjithë – Shakhtar), Andriy Yarmolenko, Sergei Sydorchuk Serhiy Rybalka, Viktor Tsygankov (të gjithë – Dynamo Kiev), Ruslan Rotan (Dnepr), John Petryak (Dawn), Yevhen Konoplyanka (Schalke, Gjermani), Alexander Zinchenko (PSV, Holandë), Yevhen Shakhov (PAOK, Greqi).

Sulmuesit: Roman Zozulya (Betis, Spanjë), Artem Kravets (Granada”, Spanjë), Denis Balanyuk (Dnepr).

Turqia do të luajë kundër Ukrainës më 6 tetor në Konya. Ndeshja Ukrainë – Kosovë do zhvillohet më 9 tetor në Krakov. /Insajderi.com