Zyrtare: Ish-redaktori në televizionin e “regjimit” kandidat i VV-së për kryetar të Deçanit

22.08.2017 17:38
Zyrtare: Ish-redaktori në televizionin e “regjimit” kandidat i VV-së për kryetar të Deçanit

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka vendosur që kandidat për kryetar Komune në Deçan, të jetë gazetari Zekë Sinanaj.

Kjo tashmë është konfirmuar nga vetë Vetëvendosje, përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare.

“Aktivistët e Qendrës së Deçanit, nëpërmjet parimit një anëtar një votë e kanë zgjedhur z. Zekë Sinanaj kandidat për kryetar të Deçanit. E urojmë z. Sinanaj dhe aktivistët e Qendrës së Deçanit”, thuhet në njoftim.

Sinanaj ka qenë redaktor i në Radio Televizionin Publik të Kosovës, të njëjtin institucion të cilin kjo parti e ka akuzuar me dhjetëra herë se është i kapur siç thoshin ata nga “Klani Pronto”.

Akuzat më të shpeshta vinin për menaxhmentin e televizionit publik dhe krerët e lartë të këtij televizioni.