Zbulohet çmimi i iPhone 7

03.09.2016 18:47

Apple tashmë ka konfirmuar se do të mbajë një ngjarje më 7 shtator – që i bie pas 4 ditësh.

Zbulohet çmimi i iPhone 7

Megjithatë, data e lansimit nuk është e ngjashme me datën e fillimit të shitjeve, që do të thotë se dalja zyrtare në shitje e celularit të ri do të bëhet më vonë.

Sipas Evan Blass, njohësit më të madh të Apple, iPhone 7 nuk do të jetë më i lirë se paraardhësit e tij, transmeton Express, njofton Insajderi.

Sipas tij, ne mund të presim që modelet e reja të iPhone të kenë hapësirë më të madhe – 64GB dhe 128GB me shumë gjasë – të cilët do të mund të kushtojnë 737 euro dhe 830 euro. /Insajderi.com