Xhaka i kundërpërgjigjet De Biasit

30.03.2017 10:28
Xhaka i kundërpërgjigjet De Biasit

Përplasjet ndërmjet trajnerit të Kombëtares Shqiptare, De Biasi dhe mesfushorit, Taulant Xhaka janë duke vazhduar edhe më tej.

Në një emision televiziv në Shqipëri, trajneri italian dha versionin e tij sa i përket përplasjes me futbollistin e Baselit, duke e kritikuar atë se ai zgjodhi Shqipërinë pasi që nuk e ftoi Zvicra.

“Zvicra nuk e mori Xhakën, prandaj ai erdhi te Shqipëria. Ai është i lidhur aq shumë me Kombëtaren, sa që la shokët pikërisht në momentin kur nuk duhej”, deklaroi De Biasi.

Menjëherë ka reaguar Taulant Xhaka, i cili ka postuar një fotografi me flamurin kombëtar dhe datat historike të shënuara, që tregojnë për identitetin shqiptar./Insajderi.com

Taulant Xhaka 发布于 2017年3月29日