Vuçiq takohet me Putinin për bashkëpunimin ushtarak

23.03.2017 15:36
Vuçiq takohet me Putinin për bashkëpunimin ushtarak

Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot se gjatë ditëve të ardhshme do të udhëtoj për në Moskë për t’u takuar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Vuçiq u tha gazetarëve se me presidentin e Rusisë do flasin në lidhje me bashkëpunimin kulturor ekonomik dhe ushtarak-teknik bashkëpunimi, por siç ka thënë ai do të falënderojë atë për mbështetjen e sovranitetit territorial të Rusisë dhe integritetin e Serbisë, raporton Blic.

Ky takim në mes të Aleksandër Vuçiq dhe Vladimir Putin është takimi i dhjetë mes të dy krerëve të këtyre vendeve.

Ky udhëtim drejt Moskës i kandidatit për president të Serbisë, Aleksander Vuçiq vjen kur ka mbetur edhe 10 ditë deri në ditën kur do të votohet për President të Serbisë./Insajderi.com