Vritet sulmuesi në aeroportin e Parisit

18.03.2017 10:02
Vritet sulmuesi në aeroportin e Parisit

Forcat e sigurisë në aerportin Orly në Paris, kanë vrarë një burrë i cili arriti që t’ia merrte armën një ushtari, ka thënë Ministria e Brendshëm franceze.

Dëshmitarët kanë thënë se aeroporti është evakuuar pasi janë dëgjuar të shtëna rreth orës 8:30.

Burri kishte arritur që të ikte dhe të hynte në një dyqan të aerportit dhe më pas është qëlluar për vdekje nga autoritetet e rendit, ka thënë për AFP, zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, njofton rel.

Ai ka shtuar se asnjë person nuk është lënduar nga ky incident.