Vriten 43 civilë gjatë luftimeve në Mosul

23.03.2017 11:36
Vriten 43 civilë gjatë luftimeve në Mosul

Gjatë operacioneve ajrore të 24 orëve të fundit në Mosul, të paktën 43 civilë janë vrarë “gabimisht”, raporton agjencia turke e lajmeve Anadolu.

Ahmet el-Hazraci, pjesëtar i forcave të ndërhyrjes së shpejtë, thotë se në 24 orët e fundit, në kuadër të operacioneve anti-DEASH, në sulmet ajrore të organizuara, të paktën 43 civilë kanë humbur jetën dhe ka shtuar se pjesë e tyre janë edhe fëmijë dhe gra.