Vrasje në tentativë në Prishtinë

19.03.2017 14:55
Vrasje në tentativë në Prishtinë

Janë arrestuar dy persona të dyshuar vëllezër, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje e janë sulmuar me mjet të fort të dyshuarin mashkull, ka njoftuar policia  e Kosovës.

Viktima ka pësuar lëndime trupore, ndërsa i njëjti me armë zjarri e ka plagosur njërin nga vëllezërit.

Dy të lënduarit kanë rpanaur tretman mjekësor në spitalin e Prishtinës dhe me urdhër të prokurorit të njëjtit janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në rrugën Shaqir Igrishta në Prishtinë rreth orës 14:40. /Insajderi.com