Vllaznia e Pozhoranit shkakton befasi, mposht kampionin

13.09.2017 18:44
Vllaznia e Pozhoranit shkakton befasi, mposht kampionin

Skuadra e posa inkuadruar në kategorinë e parë në Ligën e Kosovës në Futboll, Vllaznia e Pozhoranit ka shkaktuar befasinë e javës duke e mposhtur kampionin aktual, Trepçen ’89 me rezultat 2 me 1.

Vllaznia kalojë në epërsi në minutën e 25 me golin e shënuar nga Murati, në minutën e 44 rezultati u barazua rezultati me golin e Brojas.

Por kur pritej që pjesa e parë të mbyllej me këtë rezultat në minutat shtesë të pjesës së parë Alidemaj realizoj golin e dytë për Vllaznin i cili doli të jetë edhe goli i fitoren dhe pikëve të para të skuadrës së tij./Insajderi.com