Veseli uron bektashninjtë për festën e Sulltan Nevruzit

21.03.2017 21:26
Veseli uron bektashninjtë për festën e Sulltan Nevruzit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për nder të Natës së madhe të Sulltan Nevruzit, vizitoi Teqen e Shejh Eminit.

Kryeparlamentari Veseli u prit nga Shejh Ruzhdi Shehu.

Veseli i uroi të gjithë besimtarët, duke besuar se mirëkuptimi, harmonia dhe uniteti do të mbizotërojnë mes të gjithë bashkëkombasve, bën të ditur një njoftim nga zyra e tij. /Insajderi.com