Veseli dhe ambasadori Delawie në takim të paparalajmëruar

23.09.2016 13:19
Veseli dhe ambasadori Delawie në takim të paparalajmëruar

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është duke zhvilluar një takim të paparalajmëruar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delaëie.

Nuk është dhënë asnjë detaj rreth këtij takimi, por mësohet që arsye dhe temë bosht e tij të jetë ratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë në një intervistë për Zërin e Amerikës se në javët e para të muajit tetor mund të pritet ratifikimi i marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi.