Tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve, këto janë ekipet e çerekfinales

17.03.2017 12:24
Tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve, këto janë ekipet e çerekfinales

Në Nyon të Zvicrës është zhvilluar ceremonia e tërheqjes së shortit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Shorti më i vështirë do të jetë ai i Real Madridi, i cili do të përballet me Bayern Munichun.

Ndeshjet do të zhvillohen më 11/12 dhe 18/19 prill.

Ndërkaq Barcelona do të përballet me Juventusin, Dortmund me Monaco dhe Atletico me Liicester.