Tërhiqet shorti i Europa Ligës, këto janë ekipet çerekfinaliste

17.03.2017 13:57
Tërhiqet shorti i Europa Ligës, këto janë ekipet çerekfinaliste

Është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës.

Skuadra favorite në këtë garë mbetet gjiganti anglez Manchester United.

Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho do të përballet me skuadrën e njohur belge Anderlecht.

Skuadra spanjolle Celta Vigo do të përballet me Genkun e Belgjikës.

Ndërkohë ndeshje tejet interesante pritet të jetë edhe ajo mes Ajaxit dhe ekipit gjerman Schalke 04.

Ndërkohë që çifti Lyon dhe Besiktas pritet të jetë përballja më interesante në këtë rang garash në Ligën e Evropës./Insajderi.com

 

Çiftet:

Anderlecht – Manchester United

Celta Vigo – Genk

Ajax – Schalke 04

Lyon – Besiktas