Sulmuesi kosovar pranë kalimit te Baseli

11.03.2017 17:07
Sulmuesi kosovar pranë kalimit te Baseli

Futbollisti shqiptar, Albian Ajeti po shkëlqen me skuadrën e St. Gallenit në Superligën zvicerane.

Kjo ka tërhequr edhe vëmendjen e Baselit, aty ku Ajeti filloi hapat e parë në futboll, shkruan ‘Blick’.

Ajeti pikërisht ka lindur në Bazel dhe është formuar te kjo skuadër, derisa tani është i huazuar në St. Gallen nga Augsburg.

Baseli po shikon mundësinë e ndryshimit të ekipit, duke kombinuar lojtarë me përvojë dhe të marr lojtarë të rinj.

Profil i shkëlqyer është futbollisti i talentuar shqiptar, i cili është vetëm 19 vjeçar dhe çdo mosmarrëveshje që kanë pasur në të kaluarën mund të harrohet.