Sulmet ajrore godasin qytetin e Alepos

28.09.2016 12:04
Sulmet ajrore godasin qytetin e Alepos

Forcat siriane kanë nisur sulme ajrore “të koncentruara” në qytetin e Aleopos dhe në zonat përreth, duke goditur zonat e kontrolluara nga kryengritësit, ka thënë për Reuters një burim nga ushtria siriane.

Sulmet kanë goditur edhe qytetin e kontrolluar nga rebelët të Khan Touman që gjendet në jug të Alepos.

Në Alepo, sipas Vëzhguesit sirian për të drejtat e njeriut, organizatë me bazë në Londës, aktualisht jetojnë rreth 275 mijë njerëz.