Sulm në Finlandë, ka të vdekur

18.08.2017 16:32
Sulm në Finlandë, ka të vdekur

Sulm në qytetin e Turkus në Finlandë. Policia finlandeze ka njoftuar të premten se disa njerëz janë therur në qytetin e Turkus.

Gjatë këtij incidentit policia ka arritur të qëllojë dhe arrestojë një të dyshuar.

I dyshuari u qëllua në këmbë pas goditjeve, konfirmon policia.

Qytetarëve iu është kërkuar që të rrinë larg qendrës së qytetit, ka bërë thirrje policia e Turkut përmes llogarisë zyrtare të Twitter-it.

Gazeta “Turun Sanomat” raportoi se të paktën një person u vra në sulm./Insajderi.com