Studentët nesër me aktivitet simbolik para kishës serbe

25.09.2016 17:25
Studentët nesër me aktivitet simbolik para kishës serbe

Organizata “Demokracia Studentore”, ka njoftuar se nesër do të mbajnë një aktivitet simbolik para kishes ortodokse serbe e cila gjendet në Kampusin e Universitetit të Prishtinës.

Aktiviteti do të fillojë në ora 11:30, dhe do të prezantohen masakrat që ka kryer Serbia në Kosovë, njofton Insajderi.