Statistikat e ndeshjes: Kosova e dominoi Finlandën në shtëpi

05.09.2016 22:52

Posedimi i topit dhe goditjet në portë tregojnë dominimin e Kosovës ndaj Finlandës në ndeshjen e parë të kualifikimeve të Botërorit "Rusi 2018".

Statistikat e ndeshjes: Kosova e dominoi Finlandën në shtëpi

Përfaqësuesja e Kosovës e dominoi pothuajse në të gjitha aspektet e lojës skuadrën finlandeze, edhe pse ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë.

Posedimi i topit i takoi Kosovës, edhe pse skuadra e Bunjakit luante në udhëtim, nuk u frikësua të mbante topin në këmbë. Kosova e mbajti topin 57 për qind ndërsa Finlanda 43 për qind.

Edhe gjuajtjet në portë i takuan kosovarëve, ashtu si dhe gjuajtjet në portë dhe kornerët e fituar. /Insajderi.com

finu