Stadiumi i kampionateve botërore drejt shkatërrimit

11.01.2017 09:29
Stadiumi i kampionateve botërore drejt shkatërrimit

Një prej stadiumeve me historinë më të lavdishme braziliane “Maracana”, është lënë anash nga autoritetet braziliane dhe është duke u shkatërruar.

Në vitin 2014 ishte rinovuar për të pritur Kampionatin Botëror, por si duket sot është harruar, dhe nga dita në ditë stadiumi është duke u shkatërruar.

Në Maracana ishte luajtur finalja e Botërorit të vitit 2014, ku Gjermania u shpall kampion pas triumfit 1:0 kundër Argjentinës, ndërsa para dy vjetësh u zhvilluan edhe Lojërat Olimpike verore.

unnamed-3

unnamed-2

unnamed

unnamed-1