Si u helmuan 11 persona sot në një qebaptore në Mitrovicë

13.09.2017 18:30
Si u helmuan 11 persona sot në një qebaptore në Mitrovicë

11 persona janë helmuar në mesditën e sotme, në një restorant të ushqimeve të shpejta në qytetin e Mitrovicës.

Rastin e ka konfirmuar zyra për informim e Policisë së Kosovës, ku është bërë e ditur që të helmuarit ku përfshihen dhe nxënës të moshës 15 vjeçare, janë duke u trajtuar në spitalin rajonal të Mitrovicës.

Tutje policia ka bërë të ditur se është intervistuar pronari i restorantit ku janë ushqyer të rinjtë të cilët kanë pësuar helmime, ndërsa rreth këtij rasti janë duke u marr prokuroria, transmeton Klan Kosova.

Të helmuarit i takojnë moshës 23 më i vjetri e deri tek më i riu 15 vjeçar.