Shorti i Ligës së Evropës sjell derbin anglez

26.02.2016 14:03
Shorti i Ligës së Evropës sjell derbin anglez

Shorti i Ligës së Evropës ka vënë përballë dy ekipet më të trofeshme në Angli, Manchester Unitedin dhe Liverpoolin.

Përveç kësaj ndeshje, shorti i hedhur të premten në Cyrih, ka sjellë edhe ndeshje të tjera interesante. Duel i zjarrtë pritet të zhvillohet në mes të Dortmundit dhe skuadrës londineze,Tottenham.

Baseli i Taulant Xhakës do të ndeshet me skuadrën kampione të kësaj gare, Sevilla-n.

Të gjitha ndeshjet e fazës së 1/16 të finaleve të Ligës së Evropës:

evora lige