Shorti i E. League, Shkëndija përballë Milanit

04.08.2017 13:31
Shorti i E. League, Shkëndija përballë Milanit

Shorti i fazës “play-off” i Europa League i hedhur në Nyon vuri përballë klubin shqiptar të Tetovës, Shëkndija, me klubin e njohur evropian Milan.

Ndeshja e parë zhvillohet në Tetovë.

Duel i zjarrtë pritet të jetë edhe ai mes Skënderbeu dhe klubit të famshëm kroat, Dinamo Zagreb. Ndeshjen e parë, Skënderbeu e zhvillon në Kroaci

Duelet e tjera:

Shkendija-Milan
Pantahinaikos-Athletic Bilbao
Osijek-Austria Vienna
Apollon Limassol-Midtjylland
Stella Rossa-Krasnodar
FH-Braga
Brugge-AEK
Everton-Hajduk
Maritimo-Dinamo Kiev
Vitorul-Salisburgo
Maritimo-Dinamo Kiev
Domzale-Marsiglia
Ajax-Rosenborg
Partizan-Videoton
Altach-Maccabi Tel Aviv
Utrecht-Zenit
BATE Borisov-Oleksandriya
Legia-Sheriff
Dinamo Zagreb-Skenderbeu
Viktoria Plzen-AEK Larnaca
Ludogorets-Suduva
PAOK-Ostersunds