Ronaldo me Portugalinë “shkelin” Ishujt Faroe

31.08.2017 22:48
Ronaldo me Portugalinë “shkelin” Ishujt Faroe

Portugalia ka mposhtur 5 me 1 Ishujt Faroe në kuadër të ndeshjes së shtatë në Grupin B kualifikues për Botërorin 2018.

Ronaldo realizoi hat-trick, ndërsa Carvalho dhe Oliviera shënuan dy golat tjerë. Baldvinsson shënoi golin e vetëm për Ishujt Faroe.

Portugalia mbetet prapa Zvicrës në grup. Pas 7 ndeshjeve, portugezët kanë 18 pikë, ndërsa Zvicra me rezultatin aktual ndaj Andorrës (3 me 0) po shkon në kuotën e 21 pikëve.