Reali largon një mesfushor

18.08.2017 11:04
Reali largon një mesfushor

Mesfushori kroat, Meto Kovacic ka qenë i jashtëzakonshëm në dy ndeshjet ndaj Barcelonës në Superkupën e Spanjës, duke treguar paraqitje fantastike.

Kovacic ka fituar besimin e Zidane dhe këtë sezon pritet të jetë titullar në formacionin bazë, duke ndërruar vendin me Casemiron.

Sipas AS, këto paraqitje të mira të Kovacicit kanë bërë që mesfushori Marcos Llorente të kërkojë largimin nga Santiago Bernabeu.

Llorente në tre ndeshjet zyrtare të Realit ndaj Manchester Unitedit dhe Barcelonës, jo që nuk luajti asnjë minutë, por nuk u ftua fare nga trajneri Zidane.

Spanjolli ka dy oferta shumë të mirë, një nga Valencia dhe një tjetër nga Las Palmas.