Real Madridi arrin marrëveshje me qendërmbrojtësin brazilian  

17.03.2017 09:49
Real Madridi arrin marrëveshje me qendërmbrojtësin brazilian   

 

Real Madrid po kërkon një qendërmbrojtës, për të gjetur zëvendësimin afatgjatë të Pepes.

Siç raporton gazeta “AS” madrilenët kanë arritur marrëveshje verbale me mbrojtësin nga Brazili, Felipe Monteiro.

27 vjeçari që luan në Porto ka një klauzolë prej 50 milion eurosh.

Felipe Monteiro ka pasur 24 paraqitje këtë sezon. Performancat e tij kanë rënë në sy të skuadra e Real Madridit dhe po tentojnë që mbrojtësi brazilian të jetë lojtari i radhës që do veshë fanellën madrilene./Insajderi.com