Ranieri shpallet trajneri më i mirë i vitit

09.01.2017 19:43
Ranieri shpallet trajneri më i mirë i vitit

Claudio Ranieri është zgjedhur trajneri më i mirë i vitit nga FIFA.

Trajneri i Leicesterit arriti të bënte befasinë e vitit duke fituar me klubin titullin e kampionit në Premier Ligë, me skuadrën e vogël të Leicester Cityt.

Në garën e ngushtë për trajnerin e vitit ai mposhti Zinedine Zidanen e Real Madridit dhe Fernando Santos të Portugalisë. /Insajderi.com