PSG-ja udhëheq garën për Sanchezin

26.11.2017 15:02
PSG-ja udhëheq garën për Sanchezin

Paris Saint-Germaini është duke i prirë garës për ta blerë yllin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Sipas mediave britanike, PSG është duke udhëhequr garën kundër Manchester Cityt për kilianin, transmeton kp.

Sanchez në fund të këtij sezoni mbyll kontratën me Arsenalin, dhe raportohet se lojtari nuk dëshiron rinovimin e kontratës me “Topçinjtë”.

Ish-futbollisti i Barcelonës preferon një aventurë të re në futbollin evropian.

Manchester City, Bayern Munich e PSG janë klubet që e duan kilianin, por duket se Sanchez pëlqen transferimin te francezët e PSG-së, të cilët thuhet se janë të gatshëm t’i përmbushin kërkesat e lojtarit.