#PROTESTOJ u jep vizën për Dyz protagonistëve të përgjimeve

09.09.2016 14:25
#PROTESTOJ u jep vizën për Dyz protagonistëve të përgjimeve

Grupi i qytetarëve #Protestoj, para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në mënyrë simbolike u ka dhënë vizat për burgun e sigurisë së lartë në Dyz, Presidentit të vendit Hashim Thaçi, Kryparlamentarit Kadri Veseli edhe ish-shefit të grupit parlamentar të PDK-së Adem Grabovcit.

Në vizat e tre protagonistët e “Dosjes së Shefave” shkruan  “Dyz Vip”, njofton Insajderi.

Aulonë Memeti, njëra nga organizatoret e aksionit, tha se këtë aksion e kanë lidhë me vizat për shkak të siç ka thënë ajo, kjo skemë e njërëzve të korruptuar janë arsyeja e izolimit të vendit.

“Këta politikan të korruptuar duhet dhënë përgjegjësi politike, penale dhe morale”, tha Memeti.

visa  14248042_10154061651129092_1438773725_o

Grabovci: Hajt./Insajderi.com

[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/videoseries?list=PLIKGlbXyvgfjhHy2bWiIKDAwyEz5iE5-u” align=”center” mode=”normal” maxwidth=”680″]