#PROTESTOJ në ora 14:00 do të zhvillojë aksion simbolik para qeverisë

09.09.2016 09:15
#PROTESTOJ në ora 14:00 do të zhvillojë aksion simbolik para qeverisë

Grupi i qyetrarëve #PROTESTOJ, në vazhdën e kundërshtimit të krimit dhe korrupsionit, sot do të zhvillojë një aksion simbolik.

Ky grup që ka filluar protestat pas publikimit të “Dosjes së Shefave” nga Gazeta online Insajderi, ka paralajmëruar se aksioni do të filloj nga ora 14:00 pranë objektit të qeverisë së Kosovës.

#Protestoj ka mobilizuar qyetararët duke protestuar shtatën herë për siç kanë thënë organizatorët “ kundër mendësisë Pronto, kundër korrupsionit dhe krimit institucional, për dorëheqjen dhe hetimin penal të të përgjuarve dhe për shkarkimin e të gjitha bordeve të ndërmarrjeve publike”. /Insajderi.com