Prokuroria kërkon 1 muaj paraburgim për Murat Jasharin  

14.03.2017 16:02
Prokuroria kërkon 1 muaj paraburgim për Murat Jasharin   

 

Prokuroria ka kërkuar një muaj paraburgim Murat Jasharin, Avni Llumnica, dhe për të dyshuarin e tretë me iniciale A.I. të dyshuar për tentim-vrasje ndaj avokatit Azem Vllasi.

Lajmin e ka konfirmuar për Insajderin avokati i Murat Jasharit, Emrush Kastrati.

Vendimin pritet të merret pas gjysmë ore nga Gjykata Themelore./Insajderi.com