Portieri me mbipeshë i Suttonit pas largimit nga futbolli, shërben pite [foto]

11.03.2017 23:05
Portieri me mbipeshë i Suttonit pas largimit nga futbolli, shërben pite [foto]

Wayne Shaw i është kthyer punës pasi u detyrua që të jepte dorëheqje nga obligimet si portier i Sutton United.

Portieri rezervë bëri bujë, kur ai u kap nga kamerat duke ngrënë ushqim gjatë ndeshjes që skuadra e tij e humbi 2-0 ndaj Arsenalit në FA Cup, ndërsa më pas pranoi se e kishte ditur që bastoret ofronin koeficient 8/1 nëse ai do të hante gjatë lojës.

Kjo gjë ka nxitur një hetim të Federatës Angleze të futbollit (FA) që ka vendosur që ta hetojë çështjen e basteve, shkruan Telegrafi.

Portieri me mbipeshë tashmë është tërhequr nga futbolli dhe ka nisur të shërbejë si kamerier.

Përdoruesi i Twitterit, Pieter Hak, ka publikuar një fotografi të Shaw në punën e tij të re.

“Portieri i shkarkuar i Suttonit po më shërben pite sot. Një e shet, një e han…”, ka shkruar ai.