Policia ia zë plot qese me marihuanë dhe një qese me fara

14.11.2017 10:48
Policia ia zë plot qese me marihuanë dhe një qese me fara

Në rr. “Imzot Nik Prelaj” në Prishtinë dje në mesditë është arrestuar një burrë për posedim të paautorizuar të narkotikëve.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar 10 qese të vogla substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë”, thuhet në raportin e policisë.

Njësitet policore kanë bastisur edhe shtëpinë e të dyshuarit, ku janë gjetur dhe konfiskuar 27 qese substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë si dhe një qese e vogël me fara.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Ndërsa në një rast tjetër në rr. “Brahim Ademi” në Ferizaj është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar 2.25 gramë substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Kurse në Pejë në rr. “Fehmi Agani”, dje në mesditë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar 16.2 gramë substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë.

Edhe në këtë rast, me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.