Policia e Londrës: Sulmuesi Khalid Masood kreu vrasjet i vetëm

26.03.2017 10:12
Policia e Londrës: Sulmuesi Khalid Masood kreu vrasjet i vetëm

Sulmuesi i Londrës, Khalid Masood, ka vepruar i vetëm dhe nuk ka ndonjë informacion tjetër që rezulton në ndonjë sulm tjetër të planifikuar.

Kështu ka thënë shërbimi policor Metropolitan, Scotland Yard,

Masood si pasojë e sulmeve që bëri, la të vrarë 3 persona dhe plagosi rreth 50 të tjerë, shkruan BBC.

Ai më pas theri për vdekje një polic para se vet Khalid të vritej nga policia, ngjarje kjo që ndodhi brenda 82 sekondave, afër Parlamentit të Londrës. /Insajderi.com