PK jep detaje për vdekjen e policit në Pejë

21.09.2016 14:54
PK jep detaje për vdekjen e policit në Pejë

Polica e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se në orët e vona të së martës e kanë gjetur pa shenja jete, pjesëtarin e policisë së Kosovës, për vdekjen e së cilit njoftoi Insajderi gjatë ditës.

Sipas policisë vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes e ka konstatuar mjeku kujdestar, ndërkohë që me rastin janë njoftuar edhe prokurori i shtetit dhe njësiti Rajonal i Hetimeve për zbardhjen e rrethanave të rastit.

“Rasti është klasifikuar si “Hetim i vdekjes”.