Pesë skuadrat që e duan Januzajn

31.07.2016 21:42
Pesë skuadrat që e duan Januzajn

Adnan Januzaj është gati për të t’u ‘divorcuar’ me skuadrën e tij, Manchester United, pasi nuk po arrin të gjejë vend në formacionin e Jose Mourinhos.

Mediat angleze shkruajnë se reprezentuesi i Belgjikës është takuar me Jose Mourinhon për të diskutuar rreth të ardhmes së tij.

Anësori shqiptar është duke u kërkuar nga Evertoni, Sunderlandi, por raportohet se interesim për lojtarin kanë shprehur edhe AC Milan, Ajaxi dhe PSG-ja.

Mourinho e ka vlerësuar tepricë Januzajn, dhe thuhet se 21 vjeçari tashmë është informuar se ai mund të largohet nga ‘Old Traffordi’ në formë huazimi. /Insajderi.com