Përfaqësues të LAA-së i përgjigjen pozitivisht ftesës së Mikullovcit

09.08.2017 10:17
Përfaqësues të LAA-së i përgjigjen pozitivisht ftesës së Mikullovcit

Përfaqësues të koalicionit LDK-AKR-Alternativa janë kanë mbërritur në takim e thirrur nga deputeti më i vjetër në legjislaturën e gjashtë, Adem Mikullovci.

Avdullah Hoti, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Korab Sejdiu nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Ilir Deda nga Alternativa janë duke marrë pjesë në këtë takim të ftuar nga Mikullovci.

Ky takim ka për qëllim koordinimin në mes partive për krijimin e qeverisë, në këtë takim nuk po merr pjesë askush nga Lëvizja Vetëvendosje./Insajderi.com