Dy gola për katër minuta – Balaj “përmbys” Zenitin

Bekim Balaj ka shënuar dy gola brenda katër minutave në ndeshjes e skuadrës së tij, Terek Grozny ndaj Zenit St. Petersburg.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj ka vazhduar formën e mirë në Premier Ligën e futbollit rus. Ai ka shënuar dy gola në pjesën e parë të takimit Terek Grozny – Zenit.

Zenit shënoi e para përmes Robert Mak në minutën e 10′ të takimit, ndërsa ishte sulmuesi shqiptar ai që përmbysi rezultatin.

Golat e tij në minutat 34′, respektivisht 38′, i dhanë avantazhin Terekut.

Në këtë takim nga fillimi është duke luajtur edhe mesfushori i Shqipërisë, Odise Roshi, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e fundit të pjesës së parë.