Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

11.09.2016 20:10

Mot me diell dhe vranësira të pakta do të shoqërojë vendin gjatë këtyre pesë ditëve.

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të pësojë luhatje gjatë këtyre ditëve, kështu që mundësit për riga të karakterit lokal nuk përjashtohen. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s. /Insajderi.com