Paralajmërohet protesta e 10-të e #PROTESTOJ

28.09.2016 11:40
Paralajmërohet protesta e 10-të e #PROTESTOJ

Grupi i qytetarëve #PROTESTOJ, ka njoftuar përmes Facebook për protestën e saj të dhjetën me radhë, që do të mbahet nesër nga ora 17:00. Protestat dhe aksionet e #PROTESTOJ nisën disa ditë pas fillimit të publikimit të “Dosjes së Shefave”, nga Insajderi.

Ky grup ka bërë të ditur se janë të bindur të vazhdojnë protestat çdo të enjte, deri në siç kanë thënë ata “hetim penal ndaj personave të përfshirë në përgjime, si dhe kërkojnë shkarkimin e bordeve dhe rizgjedhjen e tyre”. /Insajderi.com

protestoj