Padi ndaj dy të rinjve qe ngritën flamurin në Kumanovë

31.03.2017 22:23
Padi ndaj dy të rinjve qe ngritën flamurin në Kumanovë

Sektori për Punë të Brendshme i Kumanovë ka iniciuar padi penale ndaj dy personave që sot ngritën flamurin shqiptar në Kumanovë.

Dy personat (LL. S 17) dhe (L.K 21) që të dy nga fshati Sllupçan i Likovës, akuzohen për veprat “urrejtje ndëretnike” dhe “pengesë ndaj personit zyrtarë”, shkruan Alsat M.

Njëri prej të dyshuarve është lënë i lirë ndërsa i dyshuari (L.K 21) do të mbahen nën arrest nga policia e Kumanovës. Jo zyrtarisht nesër ora 10:00 te dyshuarit do të dërgohen në gjykatë. /Insajderi.com