Një tërmet i fuqishëm godet Oklahoman

03.09.2016 15:59
Një tërmet i fuqishëm godet Oklahoman

Një tërmet i fuqishëm prej 5.6 ballësh ka goditur në orën 7: 00 sipas kohës lokale, Oklahoman, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve.

Nga ky tërmet nuk është raportuar menjëherë për dëme të mëdha.

Dridhjet e tokës janë dëgjuar edhe në Nebraska dhe Teksas.

Tëmeti i sotëm ishte rreth 9 milje në veriperëndim të Pawnee, Oklahoma.

Më herët gjatë kësaj jave, rreth 70 milje në verilindje të Oklahoma City, ndodhi një tërmet në shkallë prej 3.2 ballësh.