Një person bie nga ndërtesa në lagjen “Mati 1″ në Prishtinë

27.09.2016 18:35

Në lagjen “Mati 1” në rrugën B një person ka rënë nga një kat i ndërtesës.

Një person bie nga ndërtesa në lagjen “Mati 1″ në Prishtinë

Lajmin e ka konfirmuar edhe zyra rajonale për informim në Prishtinë. Zëdhënësja, Flora Ahmeti ka thënë se personi ka marrë lëndime trupore nga rënia.

Ahmeti është shprehur se ende nuk dihen motivet e rënies së personit nga ndërtesa.

“Gjatë orës 17:25 një person ka rënë nga ndërtesa. I njëjti ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK”, ka thënë policia për Express. /Insajderi.com