Një fëmijë vritet nga guri i hedhur nga një elefant në Marok

28.07.2016 16:37
Një fëmijë vritet nga guri i hedhur nga një elefant në Marok

Një vajzë shtatë vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rrallë.  Ajo është goditur me një gurë që është hedhur nga një elefant në një kopsht zoologjik.

Siç njofton Daily Mail, vajza ka qenë duke bërë fotografi kur guri ka goditur atë në kokë.

Ajo ka rënë përtokë pa shenja jete, ndërsa vdekja e saj është konfirmuar në një spital afër vendit të ngjarjes.

Elefanti ka kapur gurin përmes feçkës së tij, dhe më pas e ka liruar me shpejtësi në drejtim të vajzës./Insajderi.com

The girl was filmed by a bystander lying on the ground being tended to by staff as her anguished family gathered round her