Nga pakujdesia me mbeturinat, kosovari ia djeg lokalin komshiut

05.03.2017 14:56
Nga pakujdesia me mbeturinat, kosovari ia djeg lokalin komshiut
Burimi i fotografisë: Ilustrim - 05.03.2017

Një person në Zahaq të Pejës i ka vënë flakën një objekti të një personi tjetër, pas një pakujdesie me djegien e mbeturinave.

Siç njofton Policia e Kosovës, personi i i dyshuar u kishte vënë zjarr mbeturinave, mirëpo situata i kishte dalë jashtë kontrollit duke ia djegur një objekt një personi tjetër.

“I dyshuari mashkull K/Shqiptar u kishte vënë zjarrin disa mbeturinave. Zjarri ka dalur jashtë kontrollit dhe kishte përfshirë një objekt ndihmës pronë e viktimës mashkull K/Shqiptar në të cilin ishin 2 aparat të kafes,1 furrë e picave dhe 36 copë karrika”, njofton policia.

Objekti është djegur në tersi, ka njoftuar Policia e Kosovës, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar. /Insajderi.com