New York Times mbështet Hillary Clinton për presidente

24.09.2016 20:20

Gazeta prestigjioze amerikane, New York Times, ka mbështetur Hillary Clinton për presidente, duke thënë që kandidatja Demokrate, shërbimi i saj dhe idetë pragmatike të saja respektivisht, përfaqëson zgjedhjen më të mirë për të trajtuar sfidat me të cilat po përballen SHBA-të.

New York Times mbështet Hillary Clinton për presidente

“Virtytet më të mira të Hillary-t nuk janë që ajo nuk është Donalt Trump” ka shkruar gazeta në artikullin e saj që do të publikohet ditën e diel.

Për më tepër Clinton cilësohet si një nga politikanet me këmbëngulëse të brezit të saj, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa për Trump, kjo gazetë shkruan që ai nuk ka ide konkrete për planet e tij përderisa është duke premtuar shumë. /Insajderi.com