Ishulli i mbipopulluar...

25.08.2017 12:27

Nëntë të vdekur nga sulmi ajror

25.08.2017 12:21
Nëntë të vdekur nga sulmi ajror

Të paktën nëntë vetë, përfshirë edhe fëmijë, janë vrarë pasi një sulm ajror goditi një zonë banimi të kryeqytetit të Jemenit, Sanaa.

Dëshmitarët thanë se dy ndërtesa në jug të qytetit, e cila kontrollohet nga rebelët Houthi, janë shkatërruar.

Forcat saudite po luftojnë tash e dy vite kundër grupit shiit Houthi, që mbështetet nga Irani fqinj.

Mijëra civilë kanë vdekur, derisa vendi është në prag të urisë dhe përballet me shpërthimin e kolerës.