Në Cyrih vidhen stoli me vlerë prej një milion dollarësh

21.02.2016 12:58
Në Cyrih vidhen stoli me vlerë prej një milion dollarësh

Grabitësit kanë vjedhur një dyqan stolish në Cyrih, vlerësuar në më shumë se një milion dollarë, njoftoi të shtunën policia lokale.

Tre hajdutët kanë hyrë në dyqanin “Harry Hofmann i”, i njohur në tregtinë me copa ekskluzive dhe të vjetra stolish mode e gurë të çmuar, gjatë pushimit të drekës. Duke kërcënuar ata me armë zjarri, dy të punësuar, ata mblodhën stolitë dhe të holla, ikën në këmbë, sipas një deklarate të policisë në Cyrih.

Sipas mediave zvicerane grabitja mund të jetë i lidhur me grabitjen e vitit të kaluar në Düsseldorf, që janë vjedhur më shumë se dhjetë stoli të rralla me një vlerë të përgjithshme prej 566.000 dollarësh./Insajderi.com