Ndeshja e dytë me Lazion, sërish vlerësime për Strakoshën

26.09.2016 16:09

Thomas Strakosha vazhdon të bëjë mirë me Lacion, duke marrë vlerësime pozitive nga mediat italiane edhe pas ndeshjes së dytë si titullar në fitoren 2-0 përballë Empolit të dielën.

Ndeshja e dytë me Lazion, sërish vlerësime për Strakoshën

E përditshmja më e madhe sportive përtej Adriatikut, “Gazzetta dello Sport”, e vlerëson 21-vjeçarin e Kombëtares shqiptare me notën 7, një ndër më të lartat e ndeshjes, sikurse “Corriere dello Sport” dhe “Il Messaggero”. Ndëkohë “Sportmediaset” i vë notën 6.5, duke e cilësuar si pozitive ndeshjen e “gardianit”.

Të njëjtën vlerësim i bën edhe portali “Calciomercato”, me këtë koment: “Në ndeshjen e parë si titullar në shtëpi, impenjohet pak derisa Gilardino ia vë reflekset në provë. Për pak sa nuk gabon në një rivënie dhe bën një dalje të pamenduar, duke u kërkuar falje tifozëve. Tregohet vendimtar ndaj Puçarelit”.

Derisa 6.5 është nota që i vë edhe portali “Tuttomercatoweb”.

“E thyen akullin përballë Puçarelit, është i zoti dhe me fat kundër Gilardinos, duke fituar lotarinë në një rast që sulmuesi rrallë gabon nga ai pozicion. Emocionet bëjnë punën e tyre duke e detyruar të gabojë në fund të pjesës së parë, fatmirësisht pa pasoja. Në pjesën e dytë bën një dalje të gabuar dhe kërkon falje, por e korrigjon me një pritje vendimtare përballë Puçarelit. Rritet në detyrë”, vlerëson “Tuttomercatoweb”. /Insajderi.com