Mourinho pas dyshes së Arsenalit

29.03.2017 10:11
Mourinho pas dyshes së Arsenalit

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, është i interesuar që të transferoj dyshen e Arsenalit, Mesut Ozil dhe Alex Oxlade-Chamberlain.

Portugezi dëshiron të ofrojë tre lojtarë dhe për këtë ka një buxhet prej 150 milionë funte.

Trajneri 54 vjeçar ka thënë se Mesut Ozil mbetet numri 10 më i mirë në botë dhe ka punuar me të sa ishin bashkë te Real Madridi.

Ozil ka edhe 14 muaj kontratë më klubin nga Emirates dhe bisedimet kanë ngecur pasi që është refuzuar oferta e parë prej 200 mijë funte në javë.

Tjetër lojtar që Mourinho e do në Old Trafford është, Alex Oxlade-Chamberlain.

23 vjeçari dëshiron të luajë më shumë dhe trajneri e pëlqen lojtari ndërsa kishte provuar ta ofrojë edhe te Chelsea, kur e largoi Petr Cech, duke kërkuar shkëmbim për që Wenger e kishte refuzuar një shkëmbim të tillë.

Sipas Goal, Mourinho është duke e monitoruar situatën e të dy lojtarëve dhe vera mund të jetë e nxehtë në Old Trafford./Insajderi.com